Reklamy-tááády =) Chceš spřátelit?-tak tu =D chceš vyčistit monitor? klikni tady =) Poradna-zde

Blogy hodnotím TADY


Ahoj!Pokud nejsi mé SB tak tě tu vítám at si se sem dostal jakkoliv!
Doufám,že i když tě třeba nezajímají morčata,tak se tu aspon
porozhlédneš.Sem tam tě něco možná pobaví,možná rozbrečí,ale to pochybuju :D Taky můžeš vyhrát nějaké ceny,pokud bude nějaká soutěž,což moc často nebívá :D Ale dost řečí a pojd dál!

Kde bude morče bydlet?

28. prosince 2010 v 22:32 | Bára |  O morčatech
  1. klec

Klec pořídíte v každém zverimexu, nebo si ji můžete objednat přes internet. Klec by měla mít odpovídající velikost podle počtu vašich mazlíčků. Pro jedno zvíře by měla mít klec rozměry 68x36x35cm. Čím větší bude klec, tím lepší pro morče, které bude mít dostatečný výběh. 

Klec má umělohmotné dno hluboké okolo 15ti cm. Dno by nemělo být příliš malé, aby morče nevyhazovalo ven podestýlku a seno, ale ani ne moc vysoké, protože by morče mělo špatný výhled ven.
Klece mají podle provedení odklápění shora nebo ze strany. Z mé zkušenosti je nejlepíš odklápění ze strany, protože se morče dobře vyndavá a když se probíhá po pokoji, skočí do klece se vyčůrat samo.


  1. plastbox

 Rozdíl plastboxu a klece je, že v kleci jsou mříže, zatímco u plastboxu jak už z názvu napovídá, plast. Výhodou je, že morče nerozhazuje věci ven. nevýhodou pak, že se plast snadno zašpiní a morče má horší výhled a nemůžete mu ani podávat pamlsek přes mříž.

  1. venkovní kotec "králíkárna"

Morče můžete ubytovat i venku v králíkárně. Podmínkou ale je, hodně sena, aby mu nebyla zima v chladném počasí. Pokud chcete chovat jedno morče v králíkárně, rozhodně to není dobré, protože tam bude opuštěné, nebude vás moci pozorovat a bude mu zima, protože se nebude moct hřát s ostatními morčaty. Morčata v králíkárně se pak hůř ochočí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama