Reklamy-tááády =) Chceš spřátelit?-tak tu =D chceš vyčistit monitor? klikni tady =) Poradna-zde

Blogy hodnotím TADY


Ahoj!Pokud nejsi mé SB tak tě tu vítám at si se sem dostal jakkoliv!
Doufám,že i když tě třeba nezajímají morčata,tak se tu aspon
porozhlédneš.Sem tam tě něco možná pobaví,možná rozbrečí,ale to pochybuju :D Taky můžeš vyhrát nějaké ceny,pokud bude nějaká soutěž,což moc často nebívá :D Ale dost řečí a pojd dál!

Zrní

29. prosince 2010 v 12:38 | Bára |  O morčatech
Morče by mělo dostat na den 20-35gramů směsi zrní pro morčata. To jsou asi dvě polívkové lžíce. Morče musí mít po celý den k dispozici mističku se zrním. nemusíte se bát, že by se zrním přejídalo.
Kupujte zrní se zvýšeným obsahem vitamínu C.

Zrní se dá koupit jako:

krmná směs pro morčata


V krmných směsích se nachází plno různých druhů zrníček a morčata mají směsi velmi rádi. Vitamín C se zde nachází většinou v trávových granulích a ty morče žere většinou jako poslední. proto se může stát, že jeho strava bude nevyvážená. Morčata jsou výbíravá a proto z misky budou žrát nejdřív jen to, co jim chutná. Nechte proto zbytky které morče nedojí v misce i další den a přidejte mu nové zrní až bude miska prázná.
Měňte značky krmných směsí ať morčenejí pořád to samé.
Pokud koupíte krmnou směs pro králíky nebo křečky, tak to vadit nebude. Směsi se dělají asto univerzální, avšak směsi určené právě morčatům by jim měly nejvíce chutnat =)

lisované granule


U lisovaných granulí je v každém zrnku stejný obsah živin, takže strava morčete bude vyvážená. problém je ale v tom, že morčatům může přijít strava jednotvárná, protože dostávají pořád totéž.


tip: Kupte krmnou směs i lisované granule a smíchejte je dohromady. Morče bude mít pestrou a zároveň vyváženou stravu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 A. A. | Web | 6. března 2013 v 20:30 | Reagovat

Morčata nemusí dostávat suché krmivo vůbec. Směsi se zrním jsou zcela nevhodné, ani granulovaná krmivo, které si ukázala není nic moc. A morčata samozřejmě nesmí dostávat jiné krmivo než jen pro ně. Ty které jsou určeny pro všechny jsou nevhodné, protože neobsahují vhodné živiny ani pro jedno zvíře. Zvu tě na můj blog - http://guineafroma.blogspot.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama